Pożegnanie jesieni w stylizacji z fioletowym dodatkiem

Pożegnanie jesieni w stylizacji z fioletowym dodatkiem

W każdym przytulnym miejscu w domu już czai się świąteczny skrzat lub inny jelonek i z niecierpliwością oczekuje na święta. Kuchnia przepełniona jest zapachami wypieków, a na dnie szafy ukrywają się pięknie popakowane prezenty. Choinkę przygotowano na wystrojenie przy dźwiękach gwiazdkowych hitów. Jednym zdaniem –mocno wyczuwam napięcie oczekiwania na magiczny czas.

Jednakże pamiętajmy, że jeszcze przez dwa dni towarzyszy nam Kalendarzowa Pani Jesień, którą warto uroczyście pożegnać. Postanowiłam podziękować jej za cudne tegoroczne pejzaże i podzielić się z Wami efektami sesji w jesiennych klimatach wykonanej w listopadzie w pięknym poznańskim parku Sołacz.

Dziewczyna w parku Sołackim

Kolorowe dywany z liści pięknie przysłużyły się jako tło dla szarego płaszcza z wiązaniem w talii. Klasyczny krój i neutralny kolor sprawiają, że to okrycie może być ciekawą bazą dla różnorodnych dodatków i zestawień kolorystycznych.

Dziewczyna w fioletowym berecie

Na naszym blogu modowym wiązane płaszcze pojawiały się już parokrotnie, prezentowała je zarówno Rina: http://www.girlsinheels.pl/navy-blue-checked-coat/, jak i ja: http://www.girlsinheels.pl/bottle-green-coat/.

Dziewczyna siedzi na ławce

Najważniejszym elementem w stylizacji jest tym razem fioletowy beret, gdyż jak pewnie pamiętacie, berety w tym roku darzę szczególną atencją. Chociaż tak naprawdę nigdy nie wyszedł z mody, od kilku sezonów przeżywa istny renesans i pojawia się w coraz większej ilości odsłon. Na szczęście pasuje do większości okryć wierzchnich i praktycznie każdej fryzury, dlatego łatwo z nim wyczarować szałowy, niebanalny look. Stylistki modowe twierdzą, że najlepiej beret prezentuje się z grzywką, jednakże uważam, że na moich prostych włosach również nieźle sobie radzi.

Dziewczyna w różowym sweterku

Z fioletowym nakryciem głowy połączyłam ubrania i dodatki w gamie kolorystycznej fioletowo – różowej, co nadaje stylizacji spójności. Piękna śliwkowa spódnica z modnej sztucznej skóry w połączeniu z magentowym sweterkiem i delikatną różową apaszką tworzą blok kolorystyczny w jednej gamie, jednakże ciekawy i różnorodny. Do tego dobrałam rękawiczki i torebkę w pasujących odcieniach.

Dziewczyna w narzuconym płaszczu

Zwieńczeniem są piękne czarne botki w szpic na szpilce, dodające sylwetce lekkości. Tak ubrana zwiewnie i z ochotą mogę pożegnać tegoroczną piękną jesień i cieszyć się nadchodzącą świąteczna aurą.

Uśmiechnięta dziewczyna na ławce

Płaszcz – Zara

Beret – Szaleo

Spódnica – Orsay

Sweterek – C&A

Torebka – Venezia

Rękawiczki – Solar

Botki – Calvin Klein

Dziewczyna na spacerze z narzuconym płaszczem


8 thoughts on “Pożegnanie jesieni w stylizacji z fioletowym dodatkiem”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *