Poradniki dla kobiet na obcasach cz. 6

Poradniki dla kobiet na obcasach cz. 6

Dziś na naszym blogu modowym kolejny post z serii recenzji książkowych. Tym razem wśród pozycji, które miałam okazję przeczytać jest „Piękno bez tajemnic” czyli przewodnik po medycynie estetycznej Marcina Ambroziaka. Myślę, że temat upiększania doskonale łączy się z wiosenną potrzebą odnowy, aby latem móc wyglądać lepiej. 😉

„Piękno bez tajemnic” to swoista pigułka medycyny estetycznej i jej zabiegów, które pozwalają na to, by w każdym momencie życia wyglądać dobrze, a nawet lepiej niż wskazywałby na to rok urodzenia. Dr Marcin Ambroziak to ekspert w swojej dziedzinie, autorytet na którego wiedzy i opinii można polegać. Lekarz dermatolog, międzynarodowy trener z zakresu stosowania preparatów z kwasem hialuronowym, specjalista dermatologii estetycznej oraz gospodarz programu telewizyjnego w prosty sposób przedstawia procedury korygujące konkretne mankamenty urody. Opisane zabiegi i procedury (nie tylko dla twarzy) pozwolą po prostu dłużej cieszyć się młodym wyglądem. Co ciekawe ocenia on też ich skuteczność oraz zalety i wady. Przejrzysta, urozmaicona ciekawymi zdjęciami, łatwa w przekazie i zrozumieniu książka pomoże wybrać właściwy zabieg lub nakierować na rozwiązanie nurtujących nas pytań czy problemów związanych z urodą. Polecam, nie tylko dojrzałym kobietom, ponieważ o skórę warto dbać w każdym wieku.

Tish Jett autorka książki „Zawsze szykowna” zabiera nas w podróż po francuskich sposobach na to jak być piękną i młodą. Bardzo lubię podejście Francuzek do urody, nikt tak dobrze jak one nie potrafi podrasować swojego wyglądu zachowując przy tym naturalność. Dla nich w życiu nie chodzi o liczby, bowiem zawsze młodą można być niezależnie od wieku. Na czym polega sekret? Na stylu, prostocie i … inteligencji. Tish odkrywa przed nami tajemnice garderoby, diety i rytułałów pielęgnacyjnych. Bowiem urok osobisty nie ma terminu przydatności, a lektura tej pozycji dokładnie objaśni nam dlaczego tak jest. 🙂

Kolejne dwie książki pochodzą z serii wydanej przez Dominikę Zaborowską i są warte zakupu. Czytałam już wiele pozycji innych autorek, lecz na tak zgrabnie napisane jak „Kształt” i „Kolor” jeszcze nie trafiłam. Zaczynając od grafiki (dobierania kolorów przekładając strony – niby prosty trick, a jaki pomocny!) przez porady jak stylizować twarz i sylwetkę kończąc na rozdziale dotyczącym analizy kolorystycznej. Wszystko zasługuje na pochwałę, ponieważ jest przystępnie napisane, a zamieszczone przykłady od razu możemy wykorzystać do tworzenia nowych looków. Polecam wszystkim adeptkom stylizacji, ale nie tylko. Tym z Was, które poruszają się w naszym świecie kolorów i kształtów te książki na pewno uporządkują wiedzę . Ta inwestycja w moim przypadku się zwróciła, a ja już poluję na ostatnią książkę z tej trylogii.

Na koniec zamykająca dzisiejsze recenzje pozycja: „Moda. Historia, kulisy i porady” Maud Gabrielson. Ta książka to okraszone pięknymi ilustracjami kompendium wiedzy o modzie. Znajdziecie tam nie tylko sztuczki i wskazówki, ale także przykłady „dobrych połączeń”. Książka inspiruje do poszukiwania własnego stylu i przygotowuje do zmian w szafie. Zachęcam do przeczytania i tym samym życzę miłej lektury.

Sukienka – Vero Moda / Zalando

Biżuteria – Apart

Szpilki – Venezia5 thoughts on “Poradniki dla kobiet na obcasach cz. 6”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *