Wełniany beżowy płaszcz

Wełniany beżowy płaszcz

Na naszym blogu modowym prezentuję dziś szlafrokowy, szykowny wełniany płaszcz, który wypatrzyłam na wyprzedaży w outlecie Mango.

To wygodne okrycie w kolorze ecru oryginalnie posiadało nieszczęśliwą dla mnie długość 3/4.

Zaryzykowałam jednak postanawiając płaszcz przy nadarzającej się okazji skrócić do „normalnej” długości przed kolano. I tak przeleżał miesiąc w szafie i potem miesiąc u mojej Cioci, która jest doskonałą krawcową.

Warto było czekać, efekt końcowy pozytywnie mnie zaskoczył, założyłam go po przeróbce i jak dla mnie pięknie. Szlafrokowe kroje płaszczy, często o szalowych kołnierzach są bardzo wygodne, ale nie najlepsze dla drobnej, szczupłej sylwetki, która zwyczajnie ginie w nadmiarze materiału. Mimo moich 168 cm wzrostu wyglądałam w nim jak w hotelowym poranniku. Dlatego tak ważne jest dopasować do siebie rozmiar i długość.

Do beżowego okrycia dobrałam proste szorty w krateczkę, czarny golf, oficerki i torbę tłoczoną we wzór krokodylej skóry. Jedynym akcentem w zdecydowanym kolorze są niebieskie okulary, które przełamują powagę stroju. Stylizację Jane z tego typu płaszczem, ale w kolorze butelkowej zieleni znajdziecie tu: http://www.girlsinheels.pl/bottle-green-coat/

Płaszcz – Mango

Golf – Mango

Szorty – Mango

Oficerki – Venezia

Torebka – Venezia

Rękawiczki i okulary – TK MAXX6 thoughts on “Wełniany beżowy płaszcz”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *