Kim jest Eleanor?

Kim jest Eleanor?

Kim jest Eleanor? Mustangiem Shelby GT 500, a przede wszystkim bohaterką filmu Halickiego z 1974 roku. Gone in 60 Seconds” to amerykański film akcji, napisany, wyreżyserowany i wyprodukowany przez H.B. „Toby” Halickiego, wielkiego znawcę i pasjonata samochodów (posiadał ponoć największą na świecie kolekcję aut). Toby mając „benzynę i olej w żyłach” osiągnął sukces łącząc pracę z pasją. Kręcił filmy, w których samochody odgrywały główne role, a wątek fabularny był tylko dodatkiem do kraks i pościgów. Jego innowacyjny „Gone in 60 seconds” zarobił 40 mln $.

Reżyserowi niestety nie udało się ukończyć drugiej części filmu, którą zaczął realizować w 1989 –  podczas produkcji wieża ciśnień przygotowana do upadku w kolejnej fazie sceny niespodziewanie runęła, przerywając kabel wysokiego napięcia i rażąc prądem Halickiego, który zginął na miejscu na oczach żony, dziennikarzy oraz tłumu ludzi zgromadzonych wokół planu.

Fabuła filmu Halickiego, dzięki inicjatywie jego żony stała się podstawą re-make’u z 2000 roku o tym samym tytule. Opisuje on  historię „emerytowanego” złodzieja samochodów Randalla Rainesa, który wiodąc spokojne życie, dowiaduje się, że jego brat przez kłopoty finansowe wpadł w ręce mafii. Chcąc go wyciągnąć zgadza się na ultimatum gangsterów – kradzież 50 luksusowych aut w ciągu tygodnia. Nicolas Cage oczywiście poradzi sobie z tym zadaniem, a partnerująca mu Angelina Jolie nadaje tylko smaku całej akcji.

Czym różni się Shelby GT 500 Eleanor od standardowego modelu Mustanga?  Modyfikacja Carolla Shelby’ego miała m.in. boczne wloty powietrza, inne tylne światła, zmodyfikowane wnętrze oraz silnik.

Przy Eleanor trudno zagrać pierwsze skrzypce, dlatego postawiłam na seksowną sukienkę w kolorze indygo, welurowe szpilki i awiatory. Każdy zasiadając za kierownicą tego pony car usłyszy w uszach: https://www.youtube.com/watch?v=hJkm5R40Hj0

Sukienka – River Island

Szpilki – Zara

Awiatory – H&M

Zdjęcia zostały wykonane dzięki Mustang Clinic Team, dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie! Obcowanie z legendami motoryzacji to dla nas zawsze ogromna frajda! http://mustangclinic.com/6 thoughts on “Kim jest Eleanor?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *