Legendarny Vignale

Legendarny Vignale

Jestem fanką fotografii i motoryzacji, dlatego gdy nadarzyła się możliwość wykonania sesji do dzisiejszego posta z udziałem legendy we współczesnej wersji czyli pięknym Fordem Mondeo z ekskluzywnej linii Vignale bardzo się ucieszyłam.

W tym roku przypada jubileusz współpracy Ford USA z Ryszardem Horowitzem. Jako młody fotograf z Nowego Jorku, został wybrany przez menadżerów koncernu do współpracy na podstawie zdjęć biżuterii… jak się potem okazało – uznano, że poradzi sobie również z samochodami. Warto zaznaczyć, że w latach 80-tych nudne scenerie stanowiły standard, a karoseria samochodowa odbijająca światło była nie lada wyzwaniem. 

Zdjęcia Horowitza dosłownie przełamały wszystkie schematy, wyglądały jak żywo wyjęte z programu graficznego, co jak na ograniczenia epoki było dość niezwykłe i wymagało znajomości fotochemii. Fotografie mistrza powstały bez użycia komputera. Przypomnijmy, że pierwsza wersja oprogramowania Adobe zadebiutowała dopiero w 1988. Kampania reklamowa dla Ford USA odniosła spektakularny sukces, a jej autor został doceniony nagrodą Gold Caddy przyznawaną w Detroit. 

Moja propozycja nie będzie tak surrealistyczna jak kultowe zdjęcia Horowitza ;). Do klasycznej ramoneski khaki dobrałam delikatną sukienkę w kwiaty z koronkowym wykończeniem.

Kolor fantazyjnych szpilek z piórami i kamieniami oraz modernistycznej kopertówki nawiązuje do sukienki, ale jest nieco jaśniejszy, co dodaje lekkości stylizacji.

Mój nastrój sprawił, że całość prezentuje się idealnie.

Sukienka – Stradivarius

Ramoneska – Zara

Szpilki – Zara

Torebka – Zign / Zalando

Bransoletka – Swarovski

Kolczyki – Tous

Za możliwość przejażdżki oraz wykonania zdjęć dziękujemy firmie AUTO WATIN – autoryzowanemu dealerowi marki Ford.9 thoughts on “Legendarny Vignale”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *