Trends 2020 – in love with a psycho

Trends 2020 – in love with a psycho

Drugi trend wnętrzarski na przyszły rok proponowany przez agencję Fashion Snoops jest nieco bardziej żywy i  modernistyczny. Łączy w sobie tęsknotę za minionymi latami z fantastyczną wizją rozwoju techniki.

Beam, gdyż tak się nazywa trend o którym mowa, jest mieszanką futurystycznych wizji z lat 60. z elementami zaczerpniętymi ze stylistyki z lat 80. Dominuje w nim psychodeliczna kolorystyka, przebija fascynacja estetyką z innego świata i osiągnięciami techniki. Opalizujące efekty, fioletowo – niebieskie kolory i odblaski wyrażają marzenie o podróżach w czasie. Ważne w trendzie jest używanie oszronionych powierzchni, miękkich fałd, używanie efektów ombre. We wnętrzach używane są przede wszystkim takie materiały, jak szkło, satyna, aksamit czy akryl. Ważnymi elementami wzornictwa są gradienty, zwierzęce motywy, złudzenia optyczne czy stroboskopowe oświetlenie.

Kolorystyka trendu Beam
Kolorystyka trendu Beam

Do źródeł trendu badacze zaliczają Budynek w Shaoxing Studia ATAH’s z Szanghaju, którego niesamowita konstrukcja łączy praktyczne funkcje pawilonu z futurystyczną formą. Niespotykanym rozwiązaniem jest iluzoryczne rozcięcie budynku (umieszczono  w tym miejscu spiralne schody).

Budynek w Szanghaju
Budynek Studia ATAH’s -żródła zdjęć: Internet

Innych źródeł inspiracji można doszukać się w opalizujących meblach zaprojektowanych przez studio Orijeen, czy niezwykle sugestywnych i wprawiających widza w osłupienie fotografiach Sarah Meyohas.

Meble Orijeen
Meble Orijeen, źródła zdjęć: Internet
Sarah Meyohas
Prace Sarah Meyohas, źródła zdjęć: Internet

Poniżej kilka zdjęć znalezionych na Pintereście, które obrazują omawiany trend.

Zobrazowanie trendu Beam
Zobrazowanie trendu Beam – źródło: Internet

Żródła wszystkich zdjęć: Internet.4 thoughts on “Trends 2020 – in love with a psycho”

  • Lubię takie kolorki, kojarzą mi się z latami 80-tymi. Serial Miami Vice, plaża South Beach 🙂 gorący klimat i wartka akcja ! Czy do wnętrz pasują, dla nastolatków na pewno!

    • Nam również Miami Vice się kojarzy z tą kolorystyką, z tym, że ten trend Beam ma większą paletę kolorów 🙂

  • Mnie się ten trend nie kojarzy z latami 80-tymi, nie pasują te metaliczne benzynowe kolory rodem z lat 90-tych. Myślę, że ten trend jest miksem kilku i raczej się nie przyjmie, chyba że mówimy o interiors Dubai 😛

    • Słuszna uwaga jeśli chodzi o połysk na tkaninach, ten element trendu Beam to faktycznie lata 60-te lub 90-te. Jakby dołączyć do tego kresz i kolarzówki z lycry w neonowych kolorach byłby komplet 😉 A co z wnętrzami hoteli w Dubaju, podobają się Tobie, czy uważasz je za kiczowate?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *