Trends 2020 – holiday by the Mediterranean Sea

Trends 2020 – holiday by the Mediterranean Sea

Dzisiejszym wpisem chciałabym rozpocząć krótki cykl tekstów o przyszłorocznych trendach we wnętrzarstwie. Miałam okazję uczestniczyć w fantastycznym szkoleniu prowadzonym przez polskie przedstawicielstwo Fashion Snoops – globalnej agencji prognozującej trendy. Trendy we wnętrzach to bardzo specyficzne twory – trwają znacznie dłużej niż modowe, powstają też na bazie tego, co dzieje się na wybiegach, równocześnie czerpiąc pełnymi garściami z tego co dzieje się w rzeźbie, malarstwie czy architekturze.

Spośród niewyobrażalnej liczby pojawiających się sygnałów na każdym zakątku globu, FS stara się wyłonić dominujące idee, myśli przewodnie, nowe zjawiska, które będą miały zdolność i siłę do przeobrażenia się w globalny trend. Zazwyczaj pojęcia te skupiają się w czterech blokach tematycznych, dlatego najczęściej wyodrębniamy 4 główne trendy. Dziś charakterystyka pierwszego z nich.

Trend nazwany Vistą, to tęsknota za sielanką. Odwieczne marzenie o niekończących się wakacjach. Ucieczka od zgiełku i tłumu w stronę natury, przyrody, idylli. Pochwała życia pod słońcem Włoch, nad brzegami Morza Śródziemnego. Wszystko co naturalne, lśniące od słońca i dalekie od fabrycznej doskonałości jawi nam się jako wyraz spokoju i wypoczynku. Ziemiste kolory poprzeplatane z odcieniami pomarańczy, motywy owoców (zwłaszcza cytrusowych) i kwiatów (przeważnie polnych), naturalnie tkane materiały stanowią bazę do budowania śródziemnego klimatu w naszym otoczeniu. Trend wyraża radość z codziennego życia, a czerpiąc inspiracje z wnętrz z włoskiej riwiery, skłania nas do podążania slow life. Kluczem do szczęścia jest beztroski duch i piękno niedoskonałości. Wnętrza dekorują przede wszystkim naturalne materiały, takie jak len czy juta, wełny, a także drewno i kamień.

Vista kolory
Kolory trendu Vista

Źródeł trendu badacze FS doszukali się  w kilku miejscach. Jednym z nich jest wspaniały hotel w Apulli, Masseria Potenti, doskonały przykład wprowadzenia w życie zasady carpe diem.

Inne inspiracje, to działalność rzeźbiarki Erici Prince i zachwyt nad jej tworami bliskimi natury, oraz proekologiczna działalność amerykańskiej marki Minna, której tekstylia domowe produkowane są w Meksyku i zgodne z zasadami fair trade.

Poniżej przedstawiam Wam kilka zdjęć znalezionych na Pintereście, które obrazują omawiany trend.

pinterest

Wszystkie zdjęcia wykorzystane w artykule są pobrane z internetu.

 2 thoughts on “Trends 2020 – holiday by the Mediterranean Sea”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *