Tones of Grey

Tones of Grey

Szary jest najbardziej niesamowitym kolorem w palecie barw. Zrodzony z czerni i bieli, oznaczający w istocie kolor bez koloru (achromatyzm), przeżywa obecnie swój boom i urasta do rangi najważniejszej barwy bazowej. Jeszcze niedawno nielubiany i uznawany za nudny, dziś doceniany za swoje właściwości podkreślające inne tony i uspokajające kompozycję.

Szarość pozwala innym barwom na dominację, jest ascetyczna i spokojna, mocno związana ze skandynawską stylistyką. Mimo swojej wrodzonej skromności, jest to bardzo złożony kolor, mający ponad 200 odcieni, a ich odpowiedni dobór przysparza niekiedy niemałych trudności. Dlatego najlepiej skupić się maksymalnie na 3 jego nutach i połączyć je z jednym intensywnym kolorem.

W mojej stylizacji mocnym akcentem kolorystycznym jest fioletowy, który doskonale czuje się w towarzystwie ciepłych szarości. Prosta sukienka z rozciętymi rękawami dzięki szaremu tłu wysuwa się na pierwszy plan, jej kolor podkreślany jest również przez torebkę w fioletowo – bordowej barwie.

 

Szary płaszcz ożywia popielato– biało – limonkowy szal, przez co cała stylizacja nabiera wesołego akcentu.

Piękne wiązane szpilki, zlewając się z rajstopami, wydłużają nogi i dają ciekawy efekt nakładania się  struktur.

Szary nie musi być skromny i dyskretny, może doskonale podkreślać zarówno zdecydowane i mocne, jak i ciepłe i wesołe barwy.

Płaszcz – Benetton

Sukienka – Mohito

Szal – Reserved

Szpilki – Wojas

Torebka – New Look8 thoughts on “Tones of Grey”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *