The one and only Thailand part 2

The one and only Thailand part 2

Druga część krótkiej relacji z niedawnych moich wakacji poświęcona jest wyspom Zatoki Tajlandzkiej – Koh Samui i Koh Phangan. Niby bardzo znane i rozwinięte turystycznie miejsca, jednakże dotarcie tam zajmuje trochę czasu i jest nieco kłopotliwe, trzeba uwzględnić wiele środków transportu, przesiadek, a zdarza się, że również nieplanowany nocleg w okolicach lotniska.

Już pierwsze chwile na miejscu wynagradzają wszelkie kłopoty – wyspy są malownicze, z urokliwymi zakątkami, ze specyficzną atmosferą, a przede wszystkim z cudownym, ciepłym Morzem Południowochińskim.

Sentencja
Tajska sentencja

Zwiedzając wyspę Samui niemożliwym jest  ominięcie wypożyczalni skuterów –  najlepiej by sprzęt był nieco porządniejszy, mający wystarczająco dużo mocy by „wspiąć się” na pagórki. Podjazd może się bowiem skończyć podprowadzeniem maszyny kilka(naście) metrów, a w upale każdy wysiłek fizyczny jest męczący. 😉

Zapuszczając się na jednośladzie w głąb wyspy, można natrafić na przeurocze punkty widokowe, romantyczne, ukryte w lasach wodospady czy tajemniczy magiczny ogród z kamiennymi posągami, wybrzeże pełne jest natomiast zacisznych zatoczek, szerokich jasnych plaż oraz niesamowitych krajobrazów ze skałami w tle, z których dwie najpopularniejsze, Dziadek i Babcia, wzbudzają uśmiech u turystów (ze względu na swoją fizyczną dosłowność ;)).

Magiczny ogród
Magiczny ogród
Plaża
Piękno tajskich plaż
Skała
Skała – Dziadek

Na natrafione na wyspie świątynie i pomniki Buddy spuszczę zasłonę milczenia – kiczowate podejście Tajów do tego tematu osiąga tu apogeum…

Bliska sąsiadka Koh Samui – wyspa Phangan to istna hipsteriada i raj dla młodych ludzi spragnionych imprez na świeżym powietrzu. Praktycznie każdego tygodnia można natrafić na jakiś festiwal – Waterfall, Half Moon Party czy najbardziej znany Full Moon Party na trudno dostępnej plaży Haad Rin. Elektroniczne bity, pokazy ogniowe i drinki z wiadra to typowy imprezowy wieczór.

Full Moon Party
Drinki z wiadra na Full Moon Party

Tutaj również przyda się skuterek, można dzięki temu w jeden dzień objechać wszystkie najważniejsze świątynie, natrafić po drodze na luksusowy Hotel Pallace, zabłąkać się na ukrytą plażę, a następnie dotrzeć do baru 360⁰, skąd rozpościera się przepiękny widok plażę tę przedstawiający.

Ekskluzywny hotel
Hotel Pallace 😉
Koh Phangan
Piękne widoki na Koh Phangan z baru 360⁰

Najwspanialszą aktywnością na wyspie jest oczywiście plażowanie, czyli wylegiwanie się na miękkim jasnym piaseczku pod palmą i picie ulubionych drinków, obserwowanie, jak latająca łódź przecina gładki widnokrąg, korzystanie z dobrodziejstw nadmorskiego tajskiego masażu i kontemplowanie tajskiej filozofii buddyjskiej.

Mojito
Dobra rada
Latająca łódź
Latająca łódź
Masaż
Tajski masaż
Sentencja
Buddyjska mądrość

Jeśli czas pozwoli, warto jeden dzień poświęcić na zwiedzanie motorówką innych pobliskich wysp  – Koh Tao i Koh Nangyuan, gdzie można trochę posnurkować i dostać się na najpiękniejszy (dosłownie jak z folderu agencji turystycznej) punkt widokowy.

Koh Nangyuan
Punkt widokowy na Koh Nangyuan

Plaż i słońca nigdy dosyć, jednakże urlop szybko mija… pozostają jednak po nim słodkie wspomnienia.6 thoughts on “The one and only Thailand part 2”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *