Symetryczna sukienka

Symetryczna sukienka

Lato bez sukienek, jest jak urlop bez pogody! Kiecki to must have letniej szafy i najlepiej jakby występowały w niej w wielu ilościach i krojach. Są wygodne, lekkie, bardzo kobiece, a dodatkowo proste do wystylizowania. Stylistki modowe często zalecają rozpocząć budowanie stylu od sukienek, gdyż zazwyczaj już pierwsze efekty są piorunujące.

Dziewczyna z kawą w sukience

Uwielbiamy z Riną nosić sukienki i bardzo często na naszym blogu modowym je prezentujemy. Dla przykładu chciałabym przypomnieć kilka ciekawych letnich kiecek, które u nas się pojawiały: http://www.girlsinheels.pl/page/4/?s=sukienka i  http://www.girlsinheels.pl/abstract-pastel/.

Tym razem prezentuję na zdjęciach piękną sukienkę w pomarańczowo – granatowy wzór, z ciekawym symetrycznym fasonem w stylu kwadrat. Taki krój charakteryzuje się luźnym zwiewnym dołem, zakończonym cięciem z pozoru wyglądającym na nieregularne. Tymczasem wystarczy ukucnąć i na ziemi materiał ułoży się w symetryczny kwadrat.

Dziewczyna w symetrycznej sukience odwraca się przez ramię

Typ kwadrat wywodzi się jednak z mody na asymetrię. Pojawił się po raz pierwszy na wybiegach modowych  w latach 70. XX w. Na początku były to sukienki ze skośnym dołem lub dekoltem, później stopień nachylenia w dolnej części spódnic ewoluował w różnych kierunkach. Za ojca tych nieoczywistych rozwiązań w kobiecej modzie uznaje się czołowego amerykańskiego projektanta (o którym obecnie można na Netflix obejrzeć ciekawy serial z Ewanem McGregorem w roli głównej), Roya Halstona. Połączył on koncepcję eleganckich sukienek koktajlowych z greckimi sukniami, tworząc przyciągające oko projekty.

Dziewczyna bawi się falbaną sukienki

Górę mojej sukienki stanowi dopasowana, przylegająca do ciała koszula z dosyć głębokim dekoltem oraz rękawkami ¾. Ubranie wykonane jest z delikatnej wiskozy, dlatego cudownie się układa i zwiewnie nosi.

Do sukienki dobrałam bardzo modne w tym roku kwadratowe klapki na szpilce ze srebrnym łańcuchem oraz granatową prostokątną torebkę. Ponieważ mamy słoneczne lato, nie mogło zabraknąć ciemnych okularów, tym razem w wydaniu nieco kocim.

Dziewczyna bawi się okularami

Tak ubrana mogę cieszyć się ciepłymi chwilami na ogródku gastronomicznym mojego ulubionego bistro „Petit Paris” na Sołaczu 😊.

Sukienka – Desigual

Buty – Bianca Di

Torebka – Gerry Weber

Okulary przeciwsłoneczne – Guess

Dziewczyna z niebieską torebką


4 thoughts on “Symetryczna sukienka”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *