Stylizacja inspirowana rosyjskim wzornictwem

Stylizacja inspirowana rosyjskim wzornictwem

Czas na nowy cykl postów – zaczynamy od rosyjskiego stylu!

Rosja to mocarstwo pełne skrajności. Różnica pomiędzy ubóstwem społecznym, a bogactwem oligarchów jest bardzo wyrazista.

Rosyjski styl  bardzo często jest źle kojarzony z jaskrawością, ostentacyjnym przepychem, kiczem i tandetą. Czas obalić ten stereotyp, ponieważ kultura, literatura i sztuka rosyjska były i są inspiracją dla wielu światowej sławy projektantów, a trendy, które można wyróżnić w ramach tego stylu są przecież znane od lat 🙂

Carska Rosja – to przede wszystkim ornamenty, etniczne motywy i futra.  Kolory to czerń, popiel, bordo, butelkowa zieleń i złoto. Carskość podkreślają futrzane czapy, (przecież Rosja to kraina mrozu i śniegu) ale także oryginalne nakrycia głowy nawiązujące do historycznych strojów. Bogatą ornamentykę można dostrzec na płaszczach i sukienkach. Materiały to najczęściej  aksamity, atłasy i koronki.

Folkowa Rosja czyli kwieciste wzory w nasyconych kolorach (czerwonym, niebieskim, zielonym i żółtym) obecne są na sukienkach i chustach. Inspiracja to stroje ludowe, a także motyw matrioszki.

W radzieckiej Rosji ubrania nawiązują do wojskowych surowych mundurów i czasów socjalizmu. Pojawiają się również czapki uszatki czy odznaczenia wojenne.

Jeśli jeszcze nie jesteście przekonane, a rosyjska moda to dla was jarmarczność, zobaczcie stylizacje rosyjskich ikon mody : Miroslavy Dumy, Ulyany Sergeenko, Eleny Perminovej, Viki Gazinskay czy Natalii Vodianovej.  Ich styl ubierania to kwintesencja zmian u naszych wschodnich sąsiadów. Śmiałe łączenie kolorów, wzorów i fasonów + umiejętność wprowadzania elementów charakterystycznych dla kultury rosyjskiej! Ma być odważnie i szykownie.

Moja dzisiejsza, inspirowana rosyjską wyobraźnia propozycja, to klasyczne połączenie czerni i złota. Czarny płaszcz wiązany w pasie z ornamentami  i rozkloszowana koronkowa sukienka to duet banalny. Dlatego dopełnienie tej stylizacji stanowią skórzane zamszowe botki ze złotymi klamrami, torebka w połyskujący deseń oraz okazały złoty naszyjnik.

Rosjanie ciągle zaskakują resztę świata. Nikt nie umie bawić się modą tak jak oni, a ich charakterystyczne wyczucie stylu i unikalny zmysł estetyczny stanowią kwintesencje każdej kreacji.

Udana stylizacja w wydaniu rosyjskim to taka od której trudno oderwać wzrok, a jeszcze trudniej o niej zapomnieć.

Płaszcz – Mohito

Sukienka – Mohito

Botki – Venezia

Torebka – Carry

Naszyjnik – Yes3 thoughts on “Stylizacja inspirowana rosyjskim wzornictwem”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *