Klasyczny look z płaszczem w kratę tartan

Klasyczny look z płaszczem w kratę tartan

Kratka lubi mocne zestawienia i nieskomplikowane formy, a czerwono – granatowy tartan to kwintesencja elegancji. Dzianinowy płaszcz w tym wzorze, sprawia, że skromna stylizacja nabiera klasy i szyku.

czerwona kratka

Tartan znajdujący się na płaszczu, to klasyczny wzór wywodzący się ze Szkocji i składający się z regularnie rozstawionych przecinających się linii. Tradycyjnie występował na wełnianych kiltach szkockich wojowników, a każdy deseń i kolor wskazywał na przynależność do konkretnego klanu. Czerwone kolory oznaczały klany z pogranicza, a granatowe wskazywały na klany górskie.

kratka

Kraciasty płaszcz o prostym kroju zakończony jest okrągłym dekoltem. Taki dekolt bardzo ładnie współgra z wyrazistym czerwonym półgolfem. Do stylizacji doskonale pasuje dwukolorowa czerwono – granatowa torebka ze złotymi elementami, odcień jej jest praktycznie identyczny z odcieniem materiału.

kratka

Moc czerwieni podkreślona została dodatkami – szpilkami, rękawiczkami i okularami przeciwsłonecznymi. Czerwony to chyba mój ulubiony kolor 😉

kratka

Płaszcz – Gerry Weber

Spódnica – Montego

Golf – Solar

Torebka – Christian Laurier

Szpilki – Venezia

Rękawiczki – Wittchen

Okulary – GF Ferre

kratka

kratka6 thoughts on “Klasyczny look z płaszczem w kratę tartan”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *