Poradniki dla kobiet na obcasach cz. 5

Poradniki dla kobiet na obcasach cz. 5

Zarówno zima, jak i pandemia sprzyjają spędzaniu czasu w domowym zaciszu. Dlatego postanowiłam opublikować kolejny post z recenzjami książek o modzie, które ostatnio miałam okazję przeczytać.

Na pierwszy ogień idą „Legandarne Ikony Stylu” Katarzyny Straszewicz. To książka o fascynujących postaciach, których życie w zaskakujący sposób połączyło się ze światem mody. Tych nazwisk nie wypada nie znać; są wśród nich Joan Rivers, Nancy Regan, Suzy Menkes czy Eleanor Lambert. Wszystkie z kobiet opisanych w książce to osoby charyzmatyczne, stylowe i fotogeniczne. Ta pozycja bardzo przypadła mi do gustu, a w szczególności osoba Nancy Regan do której można by mnie przyrównać wyłączając upodobanie do czerwonego koloru. Polecam, trochę historii okraszonej modą.

„Jak ubrać się do pracy” to małe kompendium basicowych elementów stroju do pracy. Dzięki temu poradnikowi poznamy zasady ubioru smart i smart casual. Znajdziecie tu także ogólne porady i wskazówki – jakie zestawy i kolory są dozwolone oraz czego lepiej unikać. Myślę, że najwięcej odbiorców (większość z nas) pracuje w firmach gdzie nie obowiązuje konkretny dress code, dlatego porady dot. etykiety ubioru smart casual mogą być cenne, dzięki nim będziemy wyglądać bardziej profesjonalnie. Duży plus za krótkie zestawienie podstawowych informacji o materiałach ubraniowych.

Poradnik ” Bądź chic” Emilie Albertini i Anne Humbert to swoisty powrót do podstaw. Autorki przekonują, że w życiu każdej z nas przychodzi taki dzień, w którym zdajemy sobie sprawę, że własny styl opiera się na prostocie i tylko wtedy inni pogratulują nam naszego wyglądu. Dlatego polecają zaopatrzyć się w niezbędne elementy garderoby, takie jak jeansy, biała koszula, trencz czy marynarka… Teoria posiadania basiców jest ogólnie znana i na pewno jest w niej dużo racji, ale najważniejsze, by nie popaść w przesadę. Dla mnie np. trencz jest całkowicie zbędny. Nie przepadam za pagonami czy rękawami z patką na guzik (są oczywiście wyjątki – ramoneska !) dlatego ta pozycja jest dla mnie nietrafiona. Za użyteczne natomiast uważam praktyczne porady dotyczące zestawień, czyli co pasuje do poszczególnych podstawowych ubrań, które są polecane. Rekomenduję nowicjuszkom tematów modowych, piękna oprawa graficzna książki zachęca do lektury.

Książka Gabrielli Contestabile „Włoszki. Czego mogą nas nauczyć?” to przede wszystkim podróż po kobiecości, elegancji i szyku, napisana z charakterystyczną dla włochów wyniosłością, która czasami jest przerostem formy nad treścią. Słoneczna Italia, wypełniona włoskim rzemiosłem, jedzeniem, wartościami oraz tradycjami ukazana została przez pryzmat radości z małych rzeczy. „Włoszki” to wspomnienia autorki z życia na emigracji w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych przeplatanych włoską modą i anegdotami. Najbardziej przypadła mi do gustu część o włoskich kobietach-ikonach. Z książki nie dowiecie się jakie są naprawdę Włoszki, bowiem jej przekaz to idea piękna, której warto szukać w codziennych czynnościach. Książkę polecam jako lekką lekturę na zimowy wieczór. Jednak te z Was, które szukają konkretów nie znajdą w niej ich, ale na pewno poczują włoski klimat pięknych słonecznych miejsc.

Ostatnia z pozycji to „Modna Polka” Natalii Hołowni. Ten pięknie wydany zbiór wywiadów z polskimi ikonami stylu przybliża nam ich spojrzenie na modę, ale także na życie. Wszystkie te osobistości świata mody, filmu, kultury to kobiety posiadające charyzmę, dojrzałość i styl. Tak styl, ponieważ styl to osobowość. Dlatego prezentowane kobiety są nie tylko piękne, ale także dobrze ubrane – niezwykłe, bo wygląd każdej z nich jest rozpoznawalny a kreacje zostają w pamięci na długo. Zachęcam zatem do przeczytania tej książki.

Sukienka – Vero Moda

Opaska – Bijou Brigitte

Szpilki – Gino Rossi6 thoughts on “Poradniki dla kobiet na obcasach cz. 5”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *