Sukienka Paisley

Sukienka Paisley

Soczysta ochra dominuje w krajobrazach późnego lata. Ma w sobie siłę słońca i nostalgię ziemi. Upiększa i podkreśla. Sprawia, że nawet najprostsza stylizacja staje się niebanalna. Uwielbia połączenia z brązem i granatem. Dzięki swojemu delikatnemu oddziaływaniu ociepli wizerunek kurtki typu biker symbolizującej niezależność i bunt.

biker

Ochrowa skórzana ramoneska Gerry Weber w iście motocyklowym stylu wykonana jest z bardzo dobrej jakościowo skóry nappa, cechującej się szczególną miękkością. Poza swoim ultra pięknym wyglądem koronującym każdą stylizację, kurtka ta daje poczucie lekkości i luksusu, czuję się w niej jak nomen omen w drugiej skórze. 😉

ochra

Głównym elementem stylizacji jest zwiewna asymetryczna sukienka o kopertowym kroju i z dekoltem w serek. Modna kolorystyka i nietuzinkowy wzór paisley tworzą romantyczną aurę, zgrabnie przełamaną skórzanymi dodatkami.

paisley

Paisley to wzór pochodzący z Persji, przedstawiający prawdopodobnie mango lub migdał. Na Bliskim Wschodzie symbolizował siłę i opór, ale też skromność, dekorowano nim bardzo często insygnia władzy. Do Europy przywędrował wraz z kaszmirowymi szalami importowanymi przez Kompanię Wschodnioindyjską, a współczesną nazwę zawdzięcza szkockiemu miastu, w którym w XIX w tkacze opracowali krosna pozwalające tkać ten wzór w pięciu kolorach (inni tkacze europejscy umieli tylko łączyć na krosnach 2 kolory).

paisley

Pod koniec lat 60. XX wieku wzór ten przechodził swój renesans, a częściowo za sprawą The Beatles zaczęto go utożsamiać  z psychodelicznym stylem. Ogromny hołd złożył mu również Prince zakładając wytwórnię Paisley Park Records oraz  Paisley Park Studios, a także pisząc w 1985 roku piosenkę „Paisley Park”:


paisley

Ważną częścią stylizacji jest brązowa poliureetanowa torebka z niebanalnym materiałowym paskiem. Ta tak zwana saddle bag (torebka w kształcie siodła) w stylu vintage dodaje całości stylizacji nieco sentymentalnego charakteru.

torba

Sukienka – Gerry Weber

Ramoneska – Gerry Weber

Torebka – Gerry Weber

Szpilki – Intershoe6 thoughts on “Sukienka Paisley”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *