Wiązany płaszcz w kratkę

Wiązany płaszcz w kratkę

Moja listopadowa propozycja to stylizacja z rozkloszowanym płaszczem w kratkę, który ostatnio skradł moje serce. Pierwowzór kratki stworzył w 300 roku p.n.e. Eukalides, który badał właściwości geometryczne na płaszczyźnie, tworząc podwaliny dla geometrii dwu- i trójwymiarowej. Siatka-wzór kraty powstał na podstawie tak zwanej przestrzeni eukalidesowej. Połączone ze sobą jednakowe kwadraty dają złudzenie optyczne zarówno ruchu jak i trójwymiaru. Krata przyciąga uwagę i jednocześnie ją rozprasza.

Bardzo spodobały mi się rękawy posiadające patkę z dziurką i zapięcie na guzik oraz prosty pasek, który świetnie zaznaczył moją talię.

Sam płaszcz jest bardzo prosty w kroju, ale jego charakterystyczny wzór w postaci drobnej kratki domaga się jednokolorowych dodatków w barwach natury. Dlatego dobrałam do niego żółtą bluzkę i karmelowe skórzane botki. Spodnie i torba to podkreślenie tytułowego navy blue, który pięknie uwydatni urodę każdego lata.

Czarne Ray-Bany są tu męskim akcentem i w istocie pożyczone zostały z szafy mojej drugiej połówki. 🙂 Jak wam się podoba ta klasyczna stylizacja z męskimi akcentami oraz kobiecym krojem płaszcza?

Bluzka – Gerry Weber

Płaszcz – Gerry Weber

Jaeany – Gerry Weber

Botki – Venezia

Torebka – Gerry Weber

Okulary – Ray Ban6 thoughts on “Wiązany płaszcz w kratkę”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *