Malamut Kala

Malamut Kala

Uwielbiam zwierzęta domowe, psy, koty, króliczki…

Moim marzeniem zawsze było mieć cudownego małego przyjaciela pod opieką (niejednokrotnie miałam też taką szansę w swoim życiu), jednakże obecnie trudno mi zrealizować te chęci.

kobieta z psem

Szczególne miejsce w moim sercu miały zawsze zimnolubne silne psy zaprzęgowe – malamuty i husky. Niedawno miałam wspaniałą okazję poznać bliżej przedstawicielkę rasy alaskan malamute – dostojną Kalę. Spotkanie to wywarło na mnie ogromne wrażenie (powyrywało mi także trochę ręce 😉 ).

Malamuty jako psy wychowane w trudnych warunkach uwielbiają być aktywne, męczyć się i biegać. Mały spacerek dla nich to kilkanaście kilometrów przebieżki, przy czym warunki pogodowe nie mają dla nich najmniejszego znaczenia. To wdzięczni towarzysze codziennych rowerowych wypraw, sesji joggingu, czy – jak w przypadku Kali – konnej przejażdżki. Od swoich opiekunów wymagają bardzo dużo: siły, czasu, cierpliwości, konsekwencji i kondycji.

Kochają przebywać z ludźmi, a ich olbrzymia towarzyskość sprawia, że nie są to psy przywiązane do jednej osoby. Północnoamerykańscy Indianie, którzy wyhodowali tę rasę, przyzwyczaili malamuty do dużych grup ludzi, częstych zmian siedzib i ciężkiej pracy przy niskich temperaturach. Ze względu na ich  niesamowitą siłę nadano im przydomek „lokomotywy północy”, gdyż potrafią uciągnąć ładunek do 500 kg.

Kala

Zaskakującym jest fakt, że pomimo bliskości z człowiekiem, towarzyskości i miłej aparycji malamuty zajmują 5 pozycję w rankingu niebezpiecznych psów. Może wynika to z ich krnąbrności i potrzeby niezależności.

Do spacerów z Kalą najlepiej nadają się praktyczne i niekrępujące ubrania, takie w których można bez problemu hasać po polach i w błocie.

Wygodne wysokie oficerki w kolorze camel można pomoczyć w kałuży i pobrudzić mokrym piaskiem, a granatowa parka z kożuszkiem na kapturze przyda się przy mżawce.

Kobieta w kapturze

By poczuć się stylowo w tym stroju ubrałam na siebie żółty wełniany sweter i nieodzowne okulary przeciwsłoneczne.

Wesoła wędrówka ze świetnym kompanem to przyjemnie spędzony dzień na łonie natury.

kobieta i pies

Malamuty są przeurocze. Bardzo podziwiam zajmujące się nimi osoby za ich wytrwałość i siłę charakteru.

Dziękuję Właścicielom Kali za możliwość przebywania z ich piękną podopieczną.

Parka – no name

Oficerki – Ryłko

Sweter – Only

Spodnie – Reserved

Szalik – Pepe Jeans

Okulary – GF Ferre4 thoughts on “Malamut Kala”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *