Most miłości – stylizacja z płaszczem ecru

Most miłości – stylizacja z płaszczem ecru

Luty, środek zimy, przelotny opad śniegu, wiatr otulający chłodem nos i policzki… a jednak jakieś ciepło bije od wewnątrz. Tak, to zbliżające się święto miłości sprawia, że moje uczucia płoną i rozbudzają we mnie romantyczną naturę. To czas na kolacje przy świecach, wspólne oglądanie komedii pod ciepłym kocem czy popołudniowy spacer, zwłaszcza na moście miłości.

Otulając się płaszczykiem w kolorze beżowym i tupiąc granatowymi lakierowanymi szpileczkami o nierówną kostkę brukową pędzę wśród płatków śniegu na Śródkę, na lokalny most miłości, by wśród kłódek zaczarowanych przez szczęśliwe pary spędzić kolejną uroczą walentynkową randkę.

Zwyczaj pieczętowania miłosnej przysięgi mocną żelazną kłódką wywodzi się z serbskiej legendy z czasów I wojny światowej i jest upamiętnieniem tragicznej historii zakochanych spotykających się na Moście Miłości (Most Ljubavi) w Vrnjačka Banja. Ich miłość z powodu wojennej zawieruchy nie przetrwała próby czasu, on zakochał się w Greczynce, a jej z żalu pękło serce… Młode serbskie dziewczyny, by uchronić się przed tragicznym losem koleżanki i zachować na zawsze swoją miłość, zapisywały inicjały swoje i bliskich na kłódkach i wiązały je na poręczach mostu. Wybierały to miejsce, ponieważ tam właśnie rozpoczął się gorący, acz krótki i nieszczęśliwy romans Nady i Relja. Klucz od kłódki wyrzucany był do rzeki, aby nikt nie mógł go odnaleźć. Ten ciekawy rytuał rozprzestrzenił się po Europie i obecnie prawie  każde większe miasto szczyci się posiadaniem miłosnego mostu – gwaranta stałości uczuć.

Aura bajkowa, śnieżek na tyle kulturalny, że nie niszczy makijażu, a outfit w ulubionym kolorze mojego mężczyzny (dla niego liczą się tylko wszystkie odcienie niebieskiego i granatu 🙂 ).

Pod dwurzędowym taliowanym płaszczem z ozdobnymi metalowymi guzikami skrywam elegancką sukienkę wizytową w geometryczne wzory. Granat sukienki idealnie współgra z barwą czółenek, a morski kolor rękawiczek przyjemnie dopełnia kolorystycznie całość.

Czarna elegancka torebka na srebrnym pasku to istotny szczegół, który podkreśla doniosłość tego tete-a-tete.

Spotkanie oczywiście nie byłoby idealną randką, gdyby nie przepiękny bukiet kwiatów w kolorze cukierkowego różu. <3

Płaszcz – Zara

Sukienka – Mango

Szpilki – Intershoe

Torebka – Wittchen

Rękawiczki – no name

Naszym partnerem kwiatowym jest Bart Kwiaty Polska Sp. z o.o. Dziękujemy!8 thoughts on “Most miłości – stylizacja z płaszczem ecru”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *