Poncho z dzianiny

Poncho z dzianiny

Dzisiejszą stylizację zdominowało szare melanżowe poncho z serii Zara knitted. Jest ono nie tylko efektowne i ciekawe, lecz także praktyczne i wielosezonowe. Jego modne melanżowe kolory z rodziny popieli współgrają z jaskrawą barwą różu, a krój doskonale prezentuje się na wszystkich sylwetkach – maskując mankamenty i uwypuklając atuty.

Strój poncho pochodzi z krajów Ameryki Południowej (dzisiejszych terenów Boliwii i Peru) i w swojej najprostszej postaci jest pojedynczym dużym arkuszem tkaniny z otworem pośrodku dla głowy. Często ma dodatkowy kawałek materiału służący jako kaptur. Ubiór ten zasadniczo miał chronić Indian przed deszczem, dlatego bardzo często był wyposażony w zapięcia zamykające boki.

poncho

poncho

Sposób noszenia poncha rozsławił Clint Eastwood, grając w westernach Sergio Leone („Dobry, zły i brzydki”, „Za kilka dolarów więcej”…). Odróżniał się dzięki temu znacznie od innych kowbojów, którzy zazwyczaj do budowy swojego wizerunku wybierali prochowce.

poncho

Obecnie poncho pojawia się w modzie jako dodatek, który urozmaica stylizację, uatrakcyjnia formę. Nie wymaga się od niego spełniania swojej przeciwdeszczowej roli, dlatego często szyte jest z lekkich, przewiewnych dzianinowych tkanin.

poncho

Szare poncho z Zary jest nietypowe, gdyż rozpina się z przodu na zamek błyskawiczny i ma dwie duże prostokątne kieszenie. Ta unowocześniona forma jest bardziej wygodna, a jednocześnie atrakcyjniejsza.

Zestawienie szarego okrycia z różowymi dodatkami w ulubionym odcieniu magenty tworzy interesujący kontrast i skupia uwagę na seksownych samochodowych rękawiczkach.

rękawiczki

Prosta torebka kopertowa z lakierowanej skóry i ozdobne brokatowe szpilki dodają stylizacji nuty ekstrawagancji.

W dzianinowym ponczu z kapturkiem podszytym futerkiem czuję się świetnie w każdą wiosenną pogodę – jest lekko i przewiewnie, a jednocześnie można się ochronić przed chłodnym zefirkiem.

poncho

Poncho – Zara

Sweter – C&A

Rękawiczki – Wittchen

Spodnie – Esmara

Buty – Heidi Klum

Torebka – no name

rękawiczki8 thoughts on “Poncho z dzianiny”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *