Karnawał w czerwieni

Karnawał w czerwieni

Trwa zazwyczaj wesoły i szampański okres karnawału, a utrudniające nam życie restrykcje nadal obowiązują. Najlepiej, jak pozostaniemy w domach i ograniczymy spotkania do wąskiego grona najbliższych. Coraz trudniej znosić tę ponurą rzeczywistość w dobrym humorze, stres i napięcie dają nam się we znaki.

Sama niedawno przeżyłam kilka chwil niepewności, oczekując na wynik testu na covid. Na szczęście okazał się ujemy.

Dziewczyna na pięknej klatce schodowej

W każdej wiadomości usłyszanej w telewizji lub odczytanej w internecie wybrzmiewa znużenie i irytacja… Czas coś z tym zrobić, choć na chwilę oderwać się od nerwowej sytuacji i przenieść się, chociażby w wyobraźni, w przyjemniejsze miejsce. Taką odmianą może być karnawałowa impreza, nawet jeśli jest w dwuosobowym gronie we własnym domu.

Dziewczyna w sukience z dekoltem hiszpańskim

Zbliża się weekend, zajrzyjmy zatem do naszych przepastnych szaf i wyciągnijmy dawno nie ubieraną wyjątkową kreację, „odstrzelmy się” zamówmy sushi i przetańczmy pół soboty. Takie beztroskie chwile w tej niekończącej się pandemii są naprawdę cenne.

Mój pomysł na imprezowy strój to piękna czerwona sukienka z koronki, której głównym atutem jest głęboki hiszpański dekolt. Czerwień to klasyk elegancji, sprawdzi się w każdych warunkach, a stylistki modowe wręcz ją uwielbiają za podkreślanie kobiecości.

Dziewczyna wchodząca po schodach

Towarzystwo wytwornej sukience najlepiej zapewnią szpilki – polecam takie na 7 centymetrowym obcasie, które doskonale nadają się na parkiet.

Smaczkiem w stylizacji są długie czarne rękawiczki operowe, podkreślające zmysłowość i splendor stroju. Sięgające powyżej łokcia uwydatniają damską dłoń i rozpalają wyobraźnię.

Dziewczyna patrząca w górę

Rękawiczki mają często erotyczny podtekst, prawdopodobnie dlatego, że z ich powstaniem wiąże się legenda sięgająca antycznych czasów. Według mitów rękawiczki pojawiły się jako podarek dla zranionej w ręce bogini miłości Wenus.

Rękawiczki, jako ważny dodatek stylizacji, prezentowane były już niejednokrotnie na naszym blogu. Oto kilka przykładów: http://www.girlsinheels.pl/indigo-passion/ , http://www.girlsinheels.pl/knitted-poncho/, http://www.girlsinheels.pl/pink-gloves/.

Życzę Wam udanego nadchodzącego weekendu, może tym wpisem zachęciłam kogoś z Was do przygotowania domowego party. 😉

Dziewczyna w czarnych rękawiczkach operowych

Sukienka – Mint&Berry

Szpilki – Oxitaly

Biżuteria – Mango

Dziewczyna na górze klatki schodowej


4 thoughts on “Karnawał w czerwieni”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *