Houndstooth Coat

Houndstooth Coat

Zawsze modna i w każdym wydaniu zachwycająca pepitka zagościła na moim zimowym płaszczu o klasycznym kroju. Pięknie prezentuje się w towarzystwie soczystej czerwieni sukienki w malowniczych plenerach podpoznańskich Owińsk.

pepitka

pepitka

Pepitka, wywodząca się ze szkockich nizin i znana już w pierwszych wiekach naszej ery, modowe triumfy święci od lat dwudziestych XX w., przede wszystkim za sprawą Coco Chanel. To dzięki tej niezwykłej Pani, wizjonerce i wirtuozce mody, nietypowa krata, mocno związana wcześniej z męskim światem, stała się synonimem elegancji, luksusu i najlepszych tradycji designu.

pepitka

pepitka

Dla jednych psi ząb, dla innych kurze (kogucie) stopki – swoją drogą bardzo ciekawe skojarzenia dla zwykłej – niezwykłej „kopniętej” kratki – na płaszczach czy okryciach wierzchnich zazwyczaj spotykana pod postacią dużych, wyraźnych motywów. Płaszcz, który prezentuję ma nietypową dla tego wzoru kombinację kolorystyczną, nie jest to klasyczna czarno – biała jego postać, gdyż dodano tu trochę szarości, trochę soli z pieprzem, przez co złagodzono kontrastowy wydźwięk.

pepitaDo tradycyjnego zimowego płaszcza dobrałam koronkową sukienkę o kroju A z długim rękawem i niesymetrycznym dołem. Ten czerwony akcent ciekawie rozświetla całą kreację i nadaje sylwetce nieco lekkości.

pepitka

 

pepitka

Ważnym elementem stylizacji są kozaki na wąskiej szpilce oraz klasyczna kopertówka ze srebrnymi elementami, podkreślające elegancki charakter całości.

pepitka

torebka

Taki zestaw to propozycja praktycznie na każdą okazję i każdą zimową pogodę. 🙂

 

Płaszcz – TK Maxx

Sukienka – Mohito Fashion

Szpilki – Venezia

Torebka – TK Maxx

 

mostek6 komentarzy odnośnie “Houndstooth Coat”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *