Granatowy bezrękawnik

Granatowy bezrękawnik

Zasiadając dziś do pisania posta absolutnie nie mogłam się skupić na modowym aspekcie zdjęć. Robione były one bowiem w zupełnie innej rzeczywistości, przed 22 października.

Tłem, nadającym klimat tym ujęciom, jest bardzo ważny dla każdego poznaniaka Plac Wolności, świadek bieżących protestów kobiet i wspierających ich mężczyzn.

Patrzę na kadry ze spokojnym, prawie pustym placem, na którym w dniu zdjęciowym poza mną i fotografem znajdowało się tylko stoisko Bike Cafe i serce mi pęka, że po raz kolejny trzeba stawać w obronie praw kobiet, w obronie wolności decyzji… Mało tego, nie wiadomo, jak długo jeszcze te protesty będą trwały i dokąd nas zaprowadzą.

Dziewczyna przy stanowisku Bike Cafe

Bardzo ciężką mamy tego roku jesień, nie tylko politycznie, ale również zdrowotnie. Brakuje spokoju, wytchnienia, beztroski. Nie ma odskoczni w postaci kawki z przyjaciółkami na mieście czy koncertu w Blue Note. Trudno też zorganizować weekendowy wyjazd.

Dziewczyna z kawą latte

W takim oto nastroju iście blue, przyszło mi przedstawiać Wam mój granatowy total look. Granat będący połączeniem melancholii niebieskiego z powagą i mocą czarnego doskonale odzwierciedla to, co obecnie gra mi w duszy. Mocno biurowy, przywódczy kolor uznawany jest za poważny, mądry i wzbudzający respekt. Jest tu szczypta smutku, trochę poczucia odpowiedzialności i dużo elegancji. Zawsze modny, dostojny, pasujący do każdego typu urody. Nie znam osoby, która miałaby względem tej barwy negatywne odczucia. W dodatku stylistki modowe polecają go jako bezpieczny wybór na każdą okazję.

Dziewczyna w bezrękawniku na spacerze

Mój dzisiejszy strój to połączenie długiego ortalionowego bezrękawnika z grubą koszulą i plisowaną spódniczką. Łączenie eleganckich ubrań ze sportowymi elementami garderoby stanowi ważny trend w modzie ulicznej. Wnosi trochę świeżości, kreatywności i polotu do naszych wizerunków. Co więcej, tak stworzony outfit jest nie tylko efektowny, ale również ciepły i wygodny.

szpilki i torebka w odcieniach niebieskiego

Lekka spódnica ożywia wizerunek czerwoną kratką, a chabrowa torebka stanowi ciekawy kontrapunkt.

Granatowe stylizacje występowały już kilkukrotnie na naszym blogu modowym. Przypomnijmy piękną granatową sukienkę z gipiury: http://www.girlsinheels.pl/navy-guipure/ lub granatowy płaszcz: http://www.girlsinheels.pl/march-mood/.

Dziewczyna w plisowanej spódniczce

Patrząc w tej chwili na granat i jego symbolikę żywię nadzieję, że jakimś cudem udzieli on swojej mądrości rządzącym i strajkującym, co zaowocuje znalezieniem kompromisu i wyjściem z patowej sytuacji. Obyśmy już niedługo mogli spotkać się na naszym ukochanym placu, stylowo i modnie ubrani, popijający pyszne latte bez cukru i z ulgą wspominający te koszmarne miesiące pandemii i światopoglądowego kryzysu.

Dziewczyna przechodzi przez ulicę

Bezrękawnik – Gerry Weber

Koszula – Gerry Weber

Spódnica – Gerry Weber

Szpilki – Intershoe

Torebka – Massimo Dutti4 thoughts on “Granatowy bezrękawnik”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *