Granatowa spódnica w kwiaty

Granatowa spódnica w kwiaty

Dzisiaj na naszym blogu modowym zabieram Was na spacer po Puszczykowie. To miasto położone niedaleko mojego rodzinnego Poznania, w granicach Wielkopolskiego Parku Narodowego. Poznaniakom, a może bardziej nawet poznaniankom, znane jest przede wszystkim z popularnego miejsca odnowy biologicznej – SPA_larni. Przyjezdni korzystają też często z dobrodziejstw przepysznej lodziarni przy dworcu kolejowym, a także z chęcią odwiedzają znajdujące się tam Muzeum Arkadego Fiedlera.

Oprócz wymienionych atrakcji, warto rzucić okiem na puszczykowski rynek, miejsce względnie nowe, powstałe w tym wieku (;)), nie mniej bardzo fotogeniczne.

dziewczyna z granatową torebką

Interesująca posadzka oraz inspirowana staropruską architekturą elewacja otaczających rynek kamienic, tworzą ciekawe tło do fotografii modowych. Spacer nie zabiera za dużo czasu, a mamy gwarancję „ustrzelenia” dobrego ujęcia.

Po zwiedzeniu okolicy można też tutaj zasiąść na wygodnej ławeczce i chwilę odpocząć.

Dziewczyna na ławce

Strój spacerowy łączy w sobie kilka cech. Powinien przede wszystkim ciekawie się prezentować, niewyszukana elegancja jest w takim momencie najbardziej pożądana. Ważne też, by był wygodny i niekrępujący ruchów, w końcu kilkadziesiąt / set kroków planujemy na tymże spacerze zrobić.

Wreszcie ważnym jest, by kolorystycznie pasował do typu urody. Styliści modowi chłodnej zimie, którą reprezentuję doradzają noszenie bieli, gdyż pięknie kontrastuje z ciemnymi włosami, oczyma i karnacją.

Do białej jedwabnej bluzeczki dobrałam zwiewną rozszerzaną granatową spódnicę maxi w kwiatowe wzory. Jest lekka, jak mgiełka i przy tym bardzo kobieca. Ukrywa praktycznie cały dół sylwetki, a mimo to czuję się w niej atrakcyjnie.

dziewczyna na rynku

Kwiatowy wzór to bezpieczny klasyk – zawsze modny, lubiany deseń, evergreen. Wystarczy dobrać odpowiednią wielkość motywu do budowy ciała, pamiętając o tym, że drobna łączka nadaje się dla filigranowych osób, a duże kwiaty mogą przyciągnąć wzrok nie tam, gdzie trzeba ;).

kobieta z torebką

Torebka w kolorze chabrowym jest jasnym punktem stylizacji, który od razu zwraca na siebie uwagę. Natomiast wygodne balerinki, o raczej minimalistycznym designie, mają w sobie ponadczasową skromną elegancję. Nieodłączne latem okulary przeciwsłoneczne to tym razem duże „muchy”, stylizowane na modele z lat 60.

Granat pojawiał się już niejednokrotnie w naszych stylizacjach, zazwyczaj w kontekście „wyjściowym”. Przykłady możecie znaleźć tutaj:

http://www.girlsinheels.pl/navy-guipure/;

http://www.girlsinheels.pl/pleated-skirt/.

W tym przepięknym wrześniowym tygodniu zachęcam Was do jak największej ilości spacerów i łapania ostatnich promieni słońca.

Na ławce z torebką

Bluzka – Wólczanka

Spódnica – Promod

Torebka – Gerry Weber

Balerinki – Tommy Hilfiger

Okulary przeciwsłoneczne – Zara

na ławce na rynku


8 thoughts on “Granatowa spódnica w kwiaty”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *