Francuska frywolność

Francuska frywolność

Dziś chciałybyśmy Wam przedstawić kolejny kraj oraz styl, z jakim nam się ów kraj kojarzy. Po mroźnej i carskiej Rosji przyszedł czas na trochę frywolną, lekką, a może nawet nieco nonszalancką francuską postawę wobec życia.

rower

Francja to kolebka haute couture, największych gwiazd krawiectwa oraz kraina luksusu i przepychu. Jednocześnie to bezwstydny kankan, nieskrywana radość z prostego życia, łapanie chwil i kolekcjonowanie wrażeń. Wybuchowa mieszanka wyniosłości i sexappealu.

Prowansalski styl

Z takiego niejednorodnego środowiska wyłania się obraz francuskiej kobiety zawsze eleganckiej, a jednocześnie nieco swobodnej, pięknej, ale błyszczącej przede wszystkim wewnętrzną urodą osoby znającej swoją wartość. Jej makijaż – zawsze lekki – doskonale tuszuje niedoskonałości, jej fryzura – pozornie w nieładzie – to wyższa sztuka fryzjerstwa, a jej outfit – niby prosty – to trudne do skopiowania połączenie wygody i szyku.

Szyk

Francuzki zdają sobie sprawę z tego, że kobiety z innych części globu zazdroszczą im tego swobodnego podejścia do siebie, do mody, do swoich niedoskonałości. Inne Panie chcą także mieć ten „luz w nadgarstku” i dystans do siebie, starają się zatem kopiować francuską galanterię.

Prowansja

Nie tylko podejście do mody, do stylu i do siebie jest warte uznania, Francuzkom zawdzięczamy również kilka innych modowych skarbów – kratę Vichy, którą na salony wprowadziła słynna BB, jedwabne apaszki czy kultową małą czarną (dziękujemy Ci Coco!).

jezioro

Francuski styl to również umiejętność przełamania na wskroś klasycznego zestawu jakimś kontrastującym dodatkiem. Francuzki umieją perfekcyjnie łączyć niepasujące na pozór elementy garderoby w taki sposób, że powstaje z tego nietuzinkowy szykowny strój.

bagietki

Moja interpretacja francuskiego stylu pachnie trochę prowansalskim klimatem. Jest lawenda, rower, zakupy z wiejskiego warzywniaka na francuskie śniadanko i malownicza polna droga.

na trawce

Sukienka w bazowym granatowym kolorze w białe pasy mocno podkreślająca kobiece atuty, doskonale prezentuje się ze szpilkami w kolorze ecru. Zdecydowanie nie jest to zestaw na rower, ale w tym właśnie kryje się francuska nierozważność. Splendoru dodatkowo dodaje biały kapelusz z wielkim rondem i zalotną białą kokardą oraz nieodzowne przeciwsłoneczne okulary. Do kompletu dobrałam perłową biżuterię oraz szarą torebkę ze złotymi elementami ozdobnymi.

na łące

torba i buty

Wystarczy tylko przeczesać włos, otrzepać buty z kurzu i zostawić dzienny kapelusz w domu i już pozornie jestem gotowa na wieczorne wyjście ;). Czyż to nie francuskie?

w okularach

Sukienka – Laura Ashley

Buty – Mango

Torebka – Venezia

Okulary – Ozone

Kapelusz – no name

rower i kosz4 thoughts on “Francuska frywolność”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *