Easter Mood

Easter Mood

Święta wielkanocne to jeden z najmilszych okresów w roku, chcemy ten czas spędzić z najbliższymi przy pięknym, suto zastawionym stole, wyglądając przy tym wytwornie i elegancko.

Ozdabianie stołu

Kluczem do dobrej atmosfery w domu podczas świąt jest idealnie nakryty stół z pieczołowicie dobranymi,  pasującymi do siebie dodatkami. Zaproszony gość powinien poczuć wiosenną i wesołą atmosferę święta, jednakże nie może go ona przytłaczać.

Ozdabianie stołu

W tym roku postanowiłam użyć ozdób w naturalnych beżowo – brązowych barwach i przełamać je czerwonymi dodatkami w postaci rafii i serwetek. Efekt nieco odbiega od utartego żółto-zielonego kanonu, jednakże ten piękny wystrój odnosi się do tradycji wczesnochrześcijańskich. Stara legenda z X w o Marii Magdalenie, dająca początek zwyczajowi malowania jajek, głosi,  że wszystkie jajka które znajdowały się w domu kobiety tuż po zmartwychwstaniu Jezusa zmieniły swój kolor na czerwony. Odtąd kolor ten symbolizuje życie, zmiany i siły witalne.

Jane z zajączkiem

Piękna oprawa śniadania wymaga równie wytwornego stroju. Eleganckie ubranie nie musi być banalne, można przecież z klasycznym krojem połączyć mocne akcenty kolorystyczne i postawić na ciekawe wzornictwo.

Moja wielkanocna stylizacja opiera się na czerwieni, aby strój lepiej współgrał z udekorowanym stołem.

Przy stole

Proste szare spodnie są bardzo dobrą bazą do ozdobnej białej koszuli w czerwone maki, uszytej z wysokogatunkowej, połyskującej bawełny. Najlepszym wyborem do zestawu są czerwone lakierowane szpilki. Z torebką

Drobnym dodatkiem do stylizacji (jednakże bardzo potrzebnym podczas świątecznych spacerów) jest czerwona skórzana torebka w kształcie serca – mała, a jednak mieszcząca najpotrzebniejsze rzeczy osobiste.

Postać i torebka

Teraz wystarczy tylko zadzwonić do naszego miłego Gościa i powiedzieć mu o swoim niecierpliwym oczekiwaniu 😉

Z telefonem

Wszystkim naszym Sympatykom i Czytelnikom chciałybyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia spokojnych i pogodnych Świąt.

Niech radosny czas spędzony w rodzinnym gronie doda Wam energii na dalszą część roku.

Wielkanocny stół

Koszula – Lambert

Spodnie – Zara

Buty i torebka – Venezia7 thoughts on “Easter Mood”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *