Holenderskie tulipany

Holenderskie tulipany

Holandia niezmiennie kojarzy się z krajobrazem pełnym tulipanowych pól, urozmaiconym gdzieniegdzie sylwetkami drewnianych wiatraków. Trudno znaleźć styl łączący Holenderki, lecz na pewno każda z nich identyfikuje się z pomarańczowym kolorem i uwielbia bukiety wiosenno-letnich kwiatów. W dzisiejszej stylizacji główną rolę gra naręcze tulipanów. Przepiękny bukiet z 50 sztuk zasługuje na chwilę Waszej uwagi. 🙂

tulipany

Zapewne większość z Was wie, że kwiaty te, pomimo iż są symbolem Holandii, pochodzą z Azji Mniejszej, a ich turecka nazwa to „laleh” (anagram słowa Allah). Przybyły do Europy w XVI w i już od początku ich oszałamiającej kariery na naszym kontynencie budziły przedmiot pożądania, spekulacji i nieczystych zagrań.

tulipany

Zdarzały się  lata, w których cebulki kwiatów miały wartość wyższą niż domy w Amsterdamie, a wielu kupców potraciło majątki na manipulacjach cenowych. Nie zniechęciło to jednak Holendrów do tulipomanii. Do dziś to ukochany kwiat Niderlandczyków.

tulipany

Pomarańczowo-żółte tulipany to symbol nieskrępowanej radości, to również oznaka mocy, entuzjazmu i pasji, a z tymi cechami identyfikuje się niejedna Holenderka.

przy wiatraku

Mój dzisiejszy outfit podkreśla holenderski styl pomarańczowymi elementami na białym tle. Krótka sukienka na ramiączkach o kroju A łączy pomarańczowe barwy z zieleniami i odcieniami różu, dlatego dodatki wybrałam właśnie w wersji pink.

naręcze tulipanów

Niesamowity plener z wiatrakiem holenderskiego typu dodaje stylizacji niderlandzkiego smaczku. Warto podkreślić, że Rogierówko to jedyne miejsce w Wielkopolsce, gdzie ośmioboczny wiatrak z napędem parowym zachował się w bardzo dobrym stanie i jest otwarty dla zwiedzających. Zachęcamy Was do odwiedzin, naprawdę warto zobaczyć to miejsce. 🙂

wiatrak

Sukienka – Reserved

Torebka i buty – Zara

Bransoletka – made by Ola

torebka

Bukiet przepięknych tulipanów do sesji dostarczyła firma Bart Kwiaty Polska – dziękujemy.5 thoughts on “Holenderskie tulipany”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *