Czerwony beret

Czerwony beret

Sceneria dzisiejszej sesji sprzyja żywym kolorom. Na tle zielonych krzewów i barwnych jesiennych liści pięknie wybija się czerwony płaszczyk.

Dziewczyna w czerwonym płaszczu na ławce

Stanowi on podstawę całej stylizacji i punkt wyjścia do doboru dodatków. Pięknie układające się rozkloszowane rękawy i długość do pół uda sprawiają, że idealnym wyborem do niego jest krótka sukienka o kroju A, łaskawym dla wielu figur.

Dziewczyna w jesiennym parku

Sukienka z wzorem polka dots aż prosi się o zestawienie z beretem, by uzyskać szykowny paryski look, wprost znad Sekwany.

Beret natomiast, dzięki swojej kolorystyce, idealnie współgra z płaszczykiem.

Dziewczyna w berecie na moście

Nakrycie głowy kojarzące się ze stolicą Francji dodaje nie tylko szyku i niezależności, kojarzy się tez mocno z artyzmem i kreatywnością. Beret wpisuje się w stereotyp poety, twórcy, hipstera, niosąc ze sobą odrobinę nonszalancji. Ubierając go mam poczucie, że jestem nietuzinkową silną kobietą, dodatkowo znającą się na modzie. 😉

Dziewczyna w czerwonym płaszczu na moście

Berety pasują do każdego kształtu i rodzaju twarzy. Stylistki modowe twierdzą, że by poczuć się w nim dobrze wystarczy tylko dopasować jego ułożenie na głowie. Dla mnie najkorzystniejszą opcją jest założenie tego nakrycia ukośnie na prawą stronę i zasłonięcie części czoła. Można jednakże przekrzywiać go na wszystkie strony świata, zakryć całe czoło lub założyć na tył głowy, jak zwykłą zimową czapkę. Wersji jest wiele i najlepsze rozwiązanie znajdzie się dla każdego.

Dziewczyna idąca po drewnianym moście

Nasz blog modowy już miał przyjemność pokazywać stylizację z udziałem beretu: http://www.girlsinheels.pl/golden-polish-autumn/ – jak widzicie, minęło kilka lat, a ja nadal noszę ten typ czapki w podobny sposób. 😉

Mam nadzieję, że przekonałam Was do tego nakrycia głowy, gdyż jest bardzo twarzowe. Zachęcam Was do tworzenia ciekawych stylizacji uwieńczonych beretem.

Dziewczyna stojąca na drewnianym moście

Beret – Szaleo

Płaszczyk – Gerry Weber

Sukienka – Mohito

Botki – Wojas

Torebka – Mango

Okulary przeciwsłoneczne – GF Ferré

Dziewczyna siedząca na ławce w jesiennym parku


4 thoughts on “Czerwony beret”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *