Black Protest

Black Protest

Nie jesteśmy społecznymi aktywistkami, które w płomiennych przemowach porywają tłumy. Nie myślałyśmy też nigdy o tym, by publicznie wygłaszać nasze poglądy polityczne czy obyczajowe.

Nie chcemy oceniać, wskazywać jedynej słusznej drogi ani kłócić się o idee. Dajemy sobie i innym prawo do posiadania własnych przemyśleń i przekonań.

Jednakże sprawa ograniczania praw kobiet poprzez zaostrzanie ustawy antyaborcyjnej tak bardzo nas dotyka, że musimy wyrazić nasz sprzeciw.

Chcemy być traktowane z godnością i szacunkiem, chcemy mieszkać w kraju, który dla swoich obywateli jest prawdziwym domem i dba o ich interesy i potrzeby. Chcemy z nadzieją patrzeć w stronę jutra i ze spokojem oraz ufnością planować swoją przyszłość, macierzyństwo i rodzinę. Projekt tej ustawy wszystko to nam zabiera i rujnuje.

Już nie będziemy mogły spać spokojnie, gdy zajdziemy w ciążę z obawy przed poronieniem, przed komplikacjami. Nie będziemy miały dostępu do odpowiednich badań, a lekarze – ze strachu przed karą więzienia – nie pomogą nam odpowiednio, gdy pojawią się powikłania.  Nie chcemy żyć w kraju, w którym będzie rządził strach. Takie ograniczanie naszych fundamentalnych praw do ochrony życia i zdrowia nie doprowadzi do słusznych celów.

Nie zabierajcie nam tej kruchej równowagi, którą wypracowali twórcy ustawy z 1993 roku. Pozwólcie nam kobietom czuć się tutaj bezpiecznie. Szanujcie nas.1 thought on “Black Protest”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *