Classic Eyeshadows

Classic Eyeshadows

Cienie a typy urody to temat jaki chciałyśmy poruszyć od dawna. Zacznijmy od tego, że cienie mogą podkreślać zarówno kolor oczu jak i skóry. Dziś zajmiemy się paletami, które stanowią uniwersalne rozwiązanie, czyli pasują każdej kobiecie, a makijaże nimi wykonane nie wychodzą nigdy z mody bowiem należą do najbardziej klasycznych.

Najpopularniejszymi są  barwy neutralne czyli  brązy, beże, nude oraz odcienie szarości używane przede wszystkim do smokey eye. Nawet jeśli srebro, popiel i grafit są zimnymi kolorami, a tonacje ecru i brązów ciepłymi – nie obowiązuje tu klasyczny dobór. Oczywiście czekoladowy brąz może być bardziej mleczny lub gorzki, ale nie stanowi to aż takiej różnicy, ponieważ nadal pozostaje neutralny.

Do zalet kolorów w odcieniach skóry należy łatwość wykonania nimi makijażu, a także duża tolerancja błędów makijażowych. Przy smokey eye już nieco trudniej sobie poradzić, ponieważ niedociągnięcia są od razu widoczne. Niemniej można delikatne smokey potraktować jako makijaż w wersji dziennej.

Obie prezentowane paletki marki Zoeva to świetny wybór w zasadzie dla każdej kobiet. Tekturowe etui wygląda jak notes, jest lekkie i będzie dobrze czuło się w damskiej torebce. Jedyny minus to brak lusterka. Również paleta Naked z Urban Decay zasługuje na pozytywną rekomendację: cienie mają lekko kremową konsystencję, dzięki czemu można je łatwo blendować, nie pozostawiają smug, są dobrze napigmentowane, a opakowanie z dużym lusterkiem jest bardzo poręczne.

Palety cieni – Zoeva, Urban Decay

Książki – Bobbi Brown „Perfekcyjny Makijaż”, Red Lipstick Monster „Tajniki Makijażu”

Pędzle makijażowe – NN

Sukienka – NN

Obraz „Colorful love” / akryl – Rina

 

 5 thoughts on “Classic Eyeshadows”

  • Fajny wpis, brakuje tylko informacji co z typami urody, kolorami oczu 🙂 Mam zielone i chętnie poczytam 🙂

  • Mam ciemną karnację i takich neutralnych cieni na mnie prawie wcale nie widać. Smoky wiadomo, że tak, ale musi być ciemnymi kolorami . Czekam na kolejny post 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *