Piękna i bestia ;)

Piękna i bestia ;)

Dzisiejszą elegancką wiosenną stylizację prezentuję Wam w bardzo osobliwym otoczeniu. Znajduję się bowiem w warsztacie samochodowym w towarzystwie Dodge Chargera 70, którego czeka gruntowna renowacja.

Dodge

Wizytowy strój prezentuje się przy takim towarzyszu bardzo nietuzinkowo, nie myślcie, że miałam zamiar wsiadać do wozu lub pomagać Mechanikom w pracy ;), po prostu chciałam Was zaskoczyć  tym połączeniem różnych światów.

dodge

Modne w tym sezonie szerokie spodnie mają interesujący kwiatowy print i doskonale łączą się z elegancką bielą bluzki. Dopełnieniem stylizacji jest piękna skórzana torebka – worek oraz cieliste szpilki wysmuklające sylwetkę. Tyle o mnie, a teraz przejdźmy do legendy amerykańskich szos. 😉

dodge

Dodge Charger został zaprojektowany i wyprodukowany w 1966 roku przez Korporację Chrysler, która chciała  wejść na rynek ze sportowym samochodem o średniej wielkości B. Miał on się zmieścić pomiędzy pony car – Fordem Mustangiem a luksusowym Fordem Thunderbirdem. Tym sposobem powstał jeden z najbardziej znanych „muscle car”, owiany złą sławą zawadiaki.

Dzięki swojej niepowtarzalnej stylistyce i bardzo dobrym osiągom cieszył się powodzeniem zwłaszcza wśród młodych kierowców, którzy chętnie wykorzystywali go do nielegalnych wyścigów ulicznych.

Swój czarny charakter samochód ten zaprezentował w pełnej krasie w kilku filmach, z czego najbardziej znany jest Bullitt. Do historii gatunku przeszedł fragment filmu z pościgiem samochodowym (Ford Mustang prowadzony przez Steve’a McQueena ściga złoczyńców w Dodge Chargerze) wąskimi i stromymi ulicami San Francisco, trwającym 9 minut i 42 sekundy – pierwsza tego typu scena w historii kina.

Ten wspaniały samochód pościgowy możemy również oglądać w „Grindhouse: Death Proof” Quentina Tarantino. Budzący postrach wóz, prowadzony przez maniakalnego kaskadera, granego przez Kurta Russela, sieje spustoszenie na drodze i mocno daje się we znaki pięknym dziewczynom. W filmie genialnie pokazano możliwości techniczne Dodge’a po modyfikacjach. Inspiracją do takiej fabuły było zdanie, które Tarantino usłyszał, gdy zwierzył się, że chce sobie kupić bezpieczne Volvo. Polecono mu, by oddał dowolne auto w ręce kaskaderów, którzy za około 15 000 dolarów przerobią je na „śmiercioodporne”.

dodge

Na spotkanie z tak legendarnym i niebezpiecznym  wozem o czarnym podniebieniu nie mogłam zatem przyjść źle ubrana. 😉

Spodnie – Gerry Weber

Bluzka – Włóczanka Lambert

Torebka – Simple

Szpilki – Venezia

Okulary przeciwsłoneczne – Moschino

dodge

Za możliwość wykonania sesji zdjęciowej dziękujemy Mustang Clinic: http://mustangclinic.com/10 thoughts on “Piękna i bestia ;)”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *