Poradniki dla Kobiet na obcasach cz. 2

Poradniki dla Kobiet na obcasach cz. 2

Dziś post z krótką recenzją kilku kobiecych pozycji książkowych 🙂

Pierwsza z nich to poradnik modowy, czy też lifestylowy Marioli Bojarskiej – Ferenc „Moda bez metryki”. Książka zawiera mnóstwo przydatnych, ale ogólnie znanych wskazówek; jak dobierać ubrania do okazji i typu sylwetki w dojrzałym wieku, ale nie tylko. Znajdziemy tu również garść porad z zakresu brafittingu, kosmetyki domowej, a także doboru ćwiczeń. Pani Mariola Bojarska – Ferenc znana jest jako prekursorka wellness w Polsce, sama siebie nazywa polską Jane Fondą i wydaje nam się, że na tym powinna się skupić. Jej opinie porady dotyczące stylu i mody nie są odkrywcze, co nie oznacza, że ich autorka nie ma nic do powiedzenia na ten temat, wręcz przeciwnie jej styl można zakwalifikować jako klasyczny, poprawny, elegancki.

„Modoterapia, czyli po co Ci tyle ubrań? ” Antoniny Samieckiej czyta się z przyjemnością. Nie jest to poradnik, chociaż autorka – założycielka i projektantka marki Risk Made in Warsaw jest w istocie modowym ekspertem. Książka traktuje o stylu i modzie z przymrużeniem oka. Ukazuje, że moda nie jest wyrocznią, a nasz styl całe życie ewoluuje, jak my sami. Kolejne kamienie milowe zmieniają nasze potrzeby i tym samym sposób w jaki traktujemy ubrania. Najbardziej utkwił nam tekst „Wymyśl siebie”, który mówi o tym, że wystarczy wiedzieć czego się chce i obrać sobie cel – „Bądź kreatywna, ubrania Ci pomogą”. Na potwierdzenie tezy, że każda kobieta dokonuje wyborów modowych w inny sposób i z grubsza inaczej widzi styl i modę autorka przeprowadziła kilka wywiadów z ciekawymi osobami, związanymi pośrednio lub bezpośrednio z branżą ubraniową. Duży plus za ciekawą oprawę graficzną!

Trzecia pozycja to „Zostań gwiazdą Instagrama” Henrry Carroll. Książka ukazująca mnogość możliwości jakie daje Instagram teoterycznie przypadkowym użytkownikom. Wygrywają osoby z pomysłem na siebie i zdjęcia. Obserwujący doceniają dobre oko, które uchwyci ciekawe kadry, ale także spójność zdjęć znajdujących się w feedzie. Dzięki temu szanse ma dosłownie każdy, od wielbicieli kotów, butów, architektury, po malarzy czy fanów motoryzacji. Temat może być oklepany – tu liczy się pomysł jak zainteresować oglądających! Warto przeczytać, jak odnieśli sukces najlepsi. 🙂

„Leksykon moda” to mała encyklopedia najsłynniejszych marek, projektantów i ubrań. Znaleźć tam można ciekawe historie firm, obszerny słownik najważniejszych pojęć, którą autorzy nazwali terminologią mody. Ciekawa, ładnie zredagowana, treściwa i okraszona pięknymi zdjęciami – warto przejrzeć!

Ostatnia z prezentowanych książek to „Figura jak z ekranu” stylistki Anny Męczyńskiej. Po tej książce spodziewałam się typowo poradnikowych wskazówek, ale się pomyliłam. Autorka bardzo umiejętnie rozkłada styl na czynniki pierwsze. Niby traktuje temat żartobliwie, ale czuć tu profesjonalizm. Żadna z czytelniczek nie poczuje się „gruba”, ponieważ zalecenia (tak! nie porady!) dotyczące doboru fasonu, tkaniny i wzoru są napisane dla każdej sylwetki, ale to nie to stanowi o tym, że naprawdę warto sięgnąć po tę pozycję. Kluczowy jest tu język, który nie narzuca rozwiązań, nie mówi, przy szerokich biodrach będziesz wyglądała w tym jak beza – tylko sugeruje w czym będzie najlepiej. Po przeczytaniu „Figura jak z ekranu” decyzję w co się ubrać podejmiemy same. 😉

Podsumowując – najciekawszą pozycję stanowi „Figura jak z ekranu”, ponieważ jest ciekawie napisana i można z niej wyciągnąć praktyczne wnioski.

Koszula – Esmara

Szorty – Zara

Szpilki – Gino Rossi

Zegarek – Tissot

Obraz  -Girls in Heels – Rina8 thoughts on “Poradniki dla Kobiet na obcasach cz. 2”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *