Brązowe boho

Brązowe boho

Pomimo małego spóźnienia i pewnych trudności po drodze 😉 , dociera już do nas wyczekiwana wiosna. W powietrzu czuć rześkość i świeżość, a we mnie wstępuje nowa energia i coraz częściej nabieram ochoty na przebywanie poza ciepłym domem i wałęsanie się tam, dokąd wzrok poniesie.  Z zimowego snu budzi się cygańska moja dusza, co uwydatnia się w doborze stroju w stylu boho.

boho

Boho chic, obecny w modzie od wielu lat, jest właśnie taką tęsknotą za wolnością, pochwałą życia, gonieniem za wiatrem i chęcią poszukiwania własnej odrębności. Styl ten, wywodzący się z biednych XIX-wiecznych dzielnic Paryża, był swego czasu manifestem niskich artystycznych warstw społecznych zapatrzonych w sposób bycia cyganerii. Dominująca frywolność, łamanie konwencji i zwiewność formy współgrały z przywiązaniem młodych ludzi do takich cech jak indywidualizm, niezależność czy nonszalancja.

Typowe elementy stylu boho, takie jak kwiatowe wzory, duża i wyeksponowana biżuteria czy długie eteryczne spódnice, wywodzą się bezpośrednio z ludowych cygańskich strojów.

boho

Współczesne boho, mimo iż nie niesie już ze sobą swych dawnych wartości i nie jest symbolem buntu wobec narzucanych norm, stanowi ważny i powracający co jakiś czas na wybiegi trend. Wyjątkowy charakter tej mody sprawia, że czuję się lekko i naturalnie i mam wrażenie, że dobrze ją dobrałam do mojej osobowości.

boho

Gama brązów, w którą jestem ubrana, podkreśla moją ciemną karnację i harmonizuje z kolorem włosów. Prosta  tunika z kwiatowo – geometrycznymi wzorami, brązowo-czarno-złoty wisior i kurtka ramoneska w kolorze camel wpisują się doskonale w stylistykę boho chic, a ciemnozielona torebka z roślinnymi aplikacjami doskonale uzupełnia całość.

boho

Niezwykle ważnym dopełnieniem są jasnobrązowe buty oficerki oraz dopasowane do koloru torebki rękawiczki.

Boho to nie tylko outfit, to także stan umysłu. By poczuć się dobrze w tej stylistyce, trzeba mieć trochę zadziorną naturę kota, a w sercu zew wolności, czego Wam wszystkim życzę.

Sukienka – Mango

Kurtka – C&A

Buty – Ryłko

Torebka – Desigual

Naszyjnik – Mango

Rękawiczki – no name

boho7 thoughts on “Brązowe boho”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *