Ahoj przygodo!

Ahoj przygodo!

W ostatni weekend wakacji miałam okazję popływać na żaglach. Nie zdziwi Was pewnie fakt, że nie jestem w tym temacie nowicjuszem, ponieważ jak wiadomo woda to mój żywioł. Już jako nastolatka ukończyłam kurs na żeglarza jachtowego i pomimo małego doświadczenia orientuję się nieco w zasadach panujących na pokładzie.

Moje rady dla początkujących sprowadzają się do tego by uważać. Pierwsze kroki bywają dość chwiejne, nie tylko dlatego, że jacht się kołysze, ale przede wszystkim z powodu ożaglowania i olinowania. Najbardziej istotny jest jednak fakt, że jacht nie posiada hamulca, więc nie ma możliwości, by się zatrzymał w miejscu gdzie chcemy (chyba, że przy brzegu). Na kierunek przemieszczania również wpływa wiele czynników, a fakt, że trzymamy ster prosto nie oznacza że będziemy tak płynąć. 🙂 Dryf jachtu bywa niebezpieczny i grozi wizytą w szuwarach, dlatego na jachcie należy bezwzględnie słuchać komend Kapitana, który dowodzi załogą.

Jest wiele prawdy w powiedzeniu chwycić wiatr w żagle, bowiem żeglowanie ma w sobie coś z magii. Z przyjemności, które czekają nas podczas rejsu jachtem oprócz opalania i wykonywania poleceń Kapitana można spróbować balastowania. Chwytamy wtedy za linę i wychylamy się za burtę od strony nawietrznej, opuszczając się do tafli wody – niesamowite wrażenia!

Moja stylizacja na dzisiejszy krótki rejs nie jest zbyt „żeglarska”- to prosty T-shirt i jeansowa krótka spódnica. Szpilki schowałam głęboko w torebce, zabrałam ze sobą tylko okulary przeciwsłoneczne. 😉 Jednak przy całodniowym pływaniu najlepiej mieć przy sobie czapkę z daszkiem, która ochroni głowę przed słońcem i wiatrem. Jako stylistka polecam wykorzystanie ubrań z elementami morskimi (paski, kotwice, kolorystyka czerwono – granatowo – biała, chociaż niekoniecznie muszą to być stricte te barwy) w codziennych stylizacjach. Mają one bowiem ten klasyczny urok i do tego są ponadczasowe. Na naszym blogu modowym prezentowałyśmy już stylizacje z marynarskimi motywami, tu znajdziecie kilka z nich: http://www.girlsinheels.pl/french-frivolity/; http://www.girlsinheels.pl/marine-dress/ ; http://www.girlsinheels.pl/white-boots/.

Zachęcam Was do żeglarstwa, to piękny sport, zapewniający uczestnikom rejsu wspaniałe przeżycia, które na pewno będą pięknymi wspomnieniami, a być może początkiem nowej pasji.

T-shirt – Karl Lagerfeld

Spódnica – Mango

Okulary – Le Specs

Zegarek – Tissot

Chciałabym jeszcze raz podziękować Darkowi i Przemkowi z Poznańskiego Klubu Morskiego LOK, za możliwość rejsu jachtem Dyas „Grant’s” oraz motorówką Glastron i tym samym pomoc w realizacji sesji.

Uprzedzam pytania czytelników – tak zdjęcia były zrobione z motorówki, która krążyła wokół jachtu. 🙂7 thoughts on “Ahoj przygodo!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *